Dokładnie tyle czasu potrzebujemy na wybudowanie Twojego nowego domu. Kompleksowo. Pod klucz. Sprawdź inne korzyści.

Revohome Warto wiedzieć

Dla wszystkich którzy wciąż poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu tematyki budowlanej udostępniamy "Bazę wiedzy". Będziemy na bieżąco uzupełniać i stale rozwijać zakres pojawiających się zagadnień, słów kluczy oraz pojęć ,z którymi będziecie się musieli zetknąć. Baza wiedzy pozwoli nam wzajemnie wykluczyć początkową fazę komunikacji. Zapraszamy.

Klasa energetyczna budynkuBudownictwo energooszczędne już dawno przestało być modą, a stało się standardem wynikającym nie tyle z przepisów prawnych, co z potrzeb użytkowników.

Stosowanie energooszczędnych rozwiązań to konieczność wobec pogarszającego się stanu środowiska naturalnego oraz rosnących cen energii, ciepła i wody.

Domy energooszczędne o wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na energię użytkową (ogrzewanie i wentylacja) często niewiele większą niż 20 kwh/m²/rok. Pokazuje to współczynnik EUco. Zaletą tych domów jest kilkakrotnie tańsze ogrzewanie i mała emisja CO2 a przy tym niewielki wzrost kosztów budowy.

 

 

Aprobata Techniczna to pozytywna ocena techniczna wyrobu budowlanego, stwierdzająca jego właściwości oraz przydatność do zastosowania w procesie budowy.

Dom Pasywny to sposób konstruowania i wznoszenia budynków zapewniający, przy danych parametrach technicznych, maksymalną efektywność energetyczną i do minimum ograniczający negatywne oddziaływanie konstrukcji na środowisko.

Kubatura Budynku to objętość mierzona w metrach sześciennych (m³) liczona jest jako iloczyn powierzchni zabudowy i wysokości budynku od podłogi piwnic do podłogi strychu. Jeśli na poddaszu znajdują się pomieszczenia użytkowe, kubaturę tych pomieszczeń dolicza się do budynku.

Odnawialne Źródła Energii to źródła których użytkowanie nie wiąże się z ich długotrwałym deficytem, gdyż odnawiają się w krótkim czasie. Przykładami odnawialnych źródeł energii jest: energia wiatrowa, słoneczna, wodna, geotermalna i pochodząca ze spalania biomasy.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest to instytucja, której celem jest efektywne i skuteczne wykorzystanie środków pochodzących z Unii Europejskiej, przeznaczonych na modernizację i rozbudowę infrastruktury ochrony środowiska.

Naszą misją jest realizacja planów Klientów. Specjalizujemy się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym – dotyczy to zarówno budynków jedno i wielorodzinnych ale także lokali handlowo-usługowych.

Budując energooszczędnie przyczyniamy się nie tylko do ochrony środowiska ale przede wszystkim ograniczamy koszty związane z eksploatacją budynków. Szczególną rolę odgrywa tu dokładność wykonania, szczelność oraz izolacyjność budynku.

Usługi świadczymy kompleksowo, a naszym największym sukcesem jest zadowolenie Klienta, dlatego jesteśmy dyspozycyjni na każdym etapie budowy.

Generalną realizację inwestycji zapewnia nasza współpraca z podwykonawcami ( między innymi elektryka, gaz, C.O.). Na życzenie Klienta zapewniamy pomoc w załatwieniu wszelkich formalności. Zapewniamy również materiały budowlane.

Budowa domu energooszczędnego zaczyna się już od wyboru działki oraz projektu. Domy te charakteryzują się przede wszystkim niskim zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania co przyczynia się nie tylko do ochrony środowiska naturalnego ale także obniża koszty utrzymania inwestycji.

Aby maksymalnie wykorzystać źródła energii z natury potrzebne jest m.in. odpowiednie usytuowanie budynku wobec stron świata, ukształtowanie bryły budynku w sposób eliminujący mostki cieplne, zaplanowanie funkcji, zaprojektowanie przeszkleń, a także ukształtowanie zieleni ogrodowej.

Tak więc planowanie i projektowanie domu energooszczędnego jest kluczowe w dalszej jego budowie.

więcej mniej

Revohome Kontakt

REVOHOME

ul. Technologiczna 2
45-839 Opole
tel. +48 77 44 38 902,
fax: +48 77 54 49 393
email: office@revohome.pl
www.revohome.pl

Znajdź nas na Facebooku

Napisz do nas:
office@revohome.pl

Twój Consierge:

konsultant@revohome.pl

Call back
Dla usprawnienia komunikacji, proponujemy dodatkową funkcję. Proszę wysłać do nas swój numer telefonu oraz godzinę preferowanego kontaktu, a nasz Konsultant oddzwoni. Zapraszamy!

Do góry