Doradca klienta

Budujemy dla naszych Klientów ekologicznie, wygodnie i oszczędnie. Potrzebujesz więcej? – Sprawdź inne korzyści.

Idealna działka

Aby wybudować  wymarzony, komfortowy,  energooszczędny i przyszłościowy dom warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

funkcjonalnoscPowierzchnia działki – wygodna szerokość to 25-30m, pozwala ona na wybudowanie większości domów z gotowych projektów. Jeśli działka jest zbyt szeroka mogą pojawić się pewne ograniczenia jak np. odległości ochronne przebiegających w pobliżu sieci energetycznych, gazowych lub nieprzekraczalne linie zabudowy – do sprawdzenia w Planie Miejscowym lub w warunkach zabudowy.

Usytuowanie względem stron świata– dobrze aby działka była lekko nachylona na południe. To pozwoli zbudować dom w taki sposób, by jego północna, najzimniejsza ściana miała mniejszą powierzchnię. Jeśli dodatkowo zostanie zaprojektowany na tej ścianie garaż pozwoli to na zminimalizowanie strat ciepła. Jeśli marzymy o domu pasywnym ,dobrze by działka miała nieograniczony dostęp do energii słonecznej. Słońce ogrzewa wtedy południową elewację budynku przez cały dzień. Również wybór drzew nie jest przypadkowy więc jeśli działka ma mieć drzewa, to najlepiej owocowe. Drzewa liściaste mogą się przydać się ewentualnie do zacieniania budynku, zwłaszcza od strony wschodniej i zachodniej, bo z  tych stron uzyski promieniowania słonecznego są największe. Natomiast drzewa iglaste po północnej stronie budynku zmniejszą jego wychładzanie zimą.

Wjazd na działkę– najlepiej, by wejście na działkę i dojazd znajdowały się też od północy. Wtedy po północnej stronie budynku można umieścić pomieszczenia w  rodzaju przedsionka czy pomieszczeń gospodarczych, a następnie w głębi korytarze. Dzięki temu strefa pomieszczeń przy północnej elewacji będzie mogła mieć najniższe temperatury, co dalej pozwala ograniczać straty ciepła z budynku.

Odległość od szkół, przedszkoli, miejsca pracy – dobrze jest mieć świadomość ile zajmuje dojazd w godzinach szczytu, dobrze też sprawdzić dostępność publicznych środków transportu, odległość od przystanku itp.

Układ pomieszczeń– pomieszczenia, takie jak spiżarnia, garderoba czy łazienka powinny znaleźć się po stronie północnej, natomiast sypialnia czy jadalnia – po stronie południowej. Po stronie nasłonecznionej warto zastosować duże okna, co pozwoli zminimalizować straty ciepła, po stronie północnej – mniejsze. Ważne jest także, aby wnętrza nie były zbyt wysokie, gdyż każdy centymetr w oczywisty sposób zwiększa zapotrzebowanie pomieszczenia na ciepło. Chociaż wymagania dotyczące rozkładu pomieszczeń nie mają bezpośredniego wpływu na zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania budynku (poza wymaganiami dotyczącymi architektury) mogą jednak przyczynić się do zmniejszenia kosztów jego użytkowania i podwyższenia komfortu – tak w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach wielorodzinnych.

Dotacja na dom energooszczędny lub pasywny. Krok po kroku.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wychodząc naprzeciw osobom, które w trosce o przyszłość naszego środowiska decydują się na budowę domów energooszczędnych stale wprowadza programy pozwalające uzyskać dodatkowe źródła finansowania tejże inwestycji.

Jednym z obecnie obowiązujących programów dopłat są „dopłaty do kredytów na domy energooszczędne”. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od uzyskanego i potwierdzonego przez weryfikatora standardu energetycznego budynku:

 • standard NF40 (dom energooszczędny) – dotacja 30 000 zł brutto,
 • standard NF15 (dom pasywny) – dotacja 50 000 zł brutto.

Za dom zużywający mniej niż 40 kWh/(m²·rok) otrzymać można 30 000 zł, budując dom w standardzie pasywnym, czyli zużywający mniej niż 15 kWh/(m²·rok) –  50 000 zł. Aby uzyskać taki standard energetyczny dom musi zostać wyposażony przede wszystkim w wentylację mechaniczną i rekuperację. Mile widziane są inne rozwiązania pozwalające zmniejszyć zapotrzebowanie na energię.

Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami dofinansowań oraz programami które są dostępne na ten rok zapraszamy do zapoznania się z rozporządzeniem NFOŚ https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/doplaty-do–kredytow-na-domy-energooszczedne/informacje-o-programie/ lub napisz do nas a my chętnie odpowiemy.

Ile kosztuje dom energooszczędny NF40 ?

Budując dom energooszczędny z dopłatą w wysokości 30 000 zł doliczyć trzeba:

 •  koszt materiałów o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej,
 • zakupem i montażem stolarki zewnętrznej o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej,
 • podłączeniem urządzeń instalacyjnych o odpowiednich parametrach technicznych,
 • zastosowaniem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
 • koszt sporządzenia wytycznych przez weryfikatorów, którzy oceniać będą nasz projekt, a później nasz dom,
 • powierzeniem budowy domu  firmie wykonawczej specjalizującej się w budownictwie energooszczędnym,
 • wykonaniem badania próby szczelności budynku.schematRys.1. Budynek energooszczędny to wyzwanie dla architekta i projektanta instalacji

Architektura dodatkowa

Dom to przecież nie wszystko-  oprócz obiektów mieszkalnych w naszej ofercie mamy do zaproponowania mniejsze budynki  gospodarcze, większe usługowe, a także garaże, altany ogrodowe i inne elementy małej architektury, które będą stanowić idealne dopełnienie posesji.

Revo Home daje Ci możliwość zakupu wykończonego tą samą trwałą i estetyczną elewacją jak dom dowolnego obiektu. Dla wybranych modeli domów garaż może być zintegrowany z domem, co obniża jego koszty budowy.

Aranżacja wnętrza

Piękny dom z zewnątrz i piękne, a zarazem funkcjonalne wykończenie wnętrza – da efekt, który zachwyci Ciebie oraz Twoich bliskich.

Aby ułatwić odnalezienie się na rynku asortymentu wyposażenia wnętrz oraz dla wygody i oszczędności czasu mamy w naszej ofercie możliwość wykończenia mieszkania czy domu pod klucz.

 

 

Inteligentny dom

Żyjemy w erze ogromnego postępu techniki. W naszych domach pojawia się coraz więcej nowoczesnych urządzeń elektronicznych mających na celu ułatwienie życia. Elektroniczne ściemniacze oświetlenia, regulatory temperatury, piloty do sterowania roletami to norma a w trosce o bezpieczeństwo budynku i zamieszkujących w nim domowników dochodzi jeszcze system alarmowy, przeciwpożarowy czy ochrona przed zalaniem.

Jeśli połączymy te systemy ze sobą to otrzymamy nie nowoczesny a inteligentny dom. Urządzenie komunikuje się z innym, może odczytywać informacje z wielu czujników, detektorów i podejmować decyzje na podstawie zaprogramowanych przez nas funkcji.

Czujka ruchu nie tylko wyzwala system alarmowy ale również zapali bądź zgasi nam światło, czujnik temperatury utrzyma odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale opuści nam także rolety jeśli na zewnątrz będzie mroźny wiatr a nas nie będzie w domu nie pozwalając na nadmiernie wychłodzenie wnętrza, system podlewania ogródka zatrzyma się jeśli ktoś wejdzie na ogród, a zegar systemowy nie tylko obudzi nas włączając muzykę w sypialni, ale podniesie również roletę bądź zapali światło. Taka jest właśnie różnica pomiędzy nowoczesnym mieszkaniem, a mieszkaniem z inteligentną instalacją.

System opracowany jest na indywidualnych potrzebach Klienta, pozwala zagospodarować zużycie energii w najbardziej optymalny sposób.
Nasi doradcy chętnie podpowiedzą jak zbudować taki system w Twoim domu

Komfort i ekologia

W domu spędzasz dużo czasu – ważne jest, abyś spędzał go w wyjątkowo komfortowych warunkach.

Budujemy domy w zgodzie z międzynarodowym standardem. Używamy tylko najwyższej jakości certyfikowanych materiałów bezpiecznych zarówno dla zdrowia jak i obojętnych dla środowiska.

Revo Home oferuje rozwiązania podnoszące komfort życia nie zapominając o ekologii, dlatego budujemy domu o niskim zużyciu energii. Aby uzyskać najwyższe parametry oszczędności przy maksymalnym komforcie proponujemy:

 • Pompę ciepła i panele fotowoltaiczne, abyś dostarczył swojemu domowi niezbędnej energii,
 • Rekuperator do wymiany powietrza, abyś w każdym pomieszczeniu miał zawsze świeże powietrze,
 • Odkurzacz centralny, abyś łatwo utrzymywał swój dom w czystości,
 • Pomieszczenia gospodarcze pralnia, spiżarnia ,kotłownia abyś miał dużo miejsca na swoje codzienne czynności,
 • Centralny wyłącznik zasilania, abyś szybko wychodził z domu i dbał o niskie koszty eksploatacji domu,
 • Cykliczne przeglądy kluczowych instalacji, abyś długo cieszył się komfortem życia w domu i jego bezawaryjnością (opcja serwisu).

Porozmawiaj z Doradcą Handlowym Revo-Home o Twoich potrzebach i wybierz rozwiązania korzystne dla Ciebie.

Ogród marzeń

Aby dom wraz z otoczeniem pięknie się prezentował ale również spełniał swoje funkcje, aranżacja ogrodu musi być dopasowana zarówno do projektu budynku jak i wielkości działki.

Przestronny taras, duże przeszklenia sprawiają ,że wnętrze domu i ogrodu przenikają się. Warto więc wybrać taką aranżację podwórka, w której będziemy się najlepiej czuć i odpoczywać.

Aranżacja ogrodu będzie ładna, niezależnie od tego jaki styl ogrodu wybierzemy pod warunkiem ,że zostanie uporządkowana. Ogród powinien mieć wydzielone strefy i spełniać nasze oczekiwania.

Aranżacje ogrodów wykonujemy najczęściej samodzielnie, ale można też skorzystać z pomocy architekta krajobrazu.

Napisz do nas lub zadzwoń, a my chętnie pomożemy stworzyć idealny ogród.

Projekty indywidualne

Faza projektowa jest kluczowym etapem  budowy własnego domu. Dobrze przemyślany projekt  zagwarantuje, że optymalnie wykorzystasz zakupioną działkę. Usytuowanie pomieszczeń względem stron świata będzie korzystne, a walory otoczenia, na których szczególnie Ci zależy – właściwie wyeksponowane.

Inwestycje realizujemy w oparciu o gotowe projekty ale także pomagamy w tworzeniu własnych. Prezentowane przez nas propozycje służą jako inspiracje. Pracujący dla nas architekci chętnie stworzą indywidualny projekt w oparciu o sugestie, otoczenie czy wielkość działki inwestora.

Revohome Kontakt

REVOHOME

ul. Technologiczna 2
45-839 Opole
tel. +48 77 44 38 902,
fax: +48 77 54 49 393
email: office@revohome.pl
www.revohome.pl

Znajdź nas na Facebooku

Napisz do nas:
office@revohome.pl

Twój Consierge:

konsultant@revohome.pl

Call back
Dla usprawnienia komunikacji, proponujemy dodatkową funkcję. Proszę wysłać do nas swój numer telefonu oraz godzinę preferowanego kontaktu, a nasz Konsultant oddzwoni. Zapraszamy!

Do góry